Nakupování

Jaké je bydlení v domech typu bungalovu

Mytí oken – umýt okna v nízkém přízemním domě je snadné a hlavně se vám tu stěží přihodí nějaký vážný úraz. Pokud z okna nedopatřením vypadnete, způsobíte si odřeninu kolena nebo pohmožděniny, ale nikoli smrtelná zranění. Nemusíte kvůli tomu volat profesionální firmu a můžete okna umývat svépomocí.

interiér domu

Údržba domu – tu a tam se vyskytne situace, že je zapotřebí vyčistit okapový žlab od prachu a spadaného listí, umýt okenní parapety a dveře, opravit střešní krytinu, natřít dřevěná bednění pod okapy, vyspravit nebo penetrovat omítku, zkontrolovat komínové těleso a hromosvod atp. Tyto práce jsou u domů typu bungalovu vždy snazší, než u patrových staveb, jednak kvůli jednoduššímu přístupu na stavbu, a pak zde prakticky vůbec nehrozí smrtelný úraz po pádu ze střechy. Pokud byste se přece jen skouleli ze střechy bungalovu, bude pád z necelých tří metrů sice možná bolestivý, ale rozhodně méně nebezpečný, než v případě zřícení ze sedmimetrové výšky.

zahrada za domem

Estetický vzhled – nízké domy si dokážeme plně vychutnat v jejich kráse, máme tu téměř na dosah ruky jak omítku na stěnách, tak i okapy a střechu. Nízká stavba také tolik neblokuje sluneční záření, zahrada je vzdušnější a více otevřená, a lépe zapadá i mezi okolní terén. K bungalovům L se hodí i různé přístřešky, například pergoly nebo garážová stání, a mohou je vyzdobit i živé ploty a okrasné dřeviny. Bungalov L se také hodí do členitých zahrad i do prostředí, které je co do plochy poměrně malé.

Vzhled do L – bungalovy do L se přímo nabízí k tomu, abyste na plochu výklenku umístili terasu se zahradním nábytkem a prodloužili tím obytný prostor. Bude se vám tu dobře obědvat, popíjet čaj o páté a klábosit s vašimi přáteli, nebo hrát s dětmi společenské hry. A bude-li výklenek nabízet zajímavý výhled do krajiny, může to být nejvyhledávanější část vašeho domu.