Web

Aby bylo peněz dost

Není na světě jediného člověka, který by dokázal obstát bez aspoň naprosto minimálního množství finančních prostředků, a přesto zůstat civilizovanou bytostí. Všichni potřebujeme peníze, abychom jimi financovali své potřeby, jež by se nám jinak takřka jistě nepodařilo uspokojovat.

Jenže nikdo z nás nedostane peníze nikdy automaticky. Všichni si je musíme nejprve nějak zasloužit. Jenže i kdybychom pracovali skutečně od slunka do slunka, nikdo nám nezaručí, že si vyděláme dost. Mnohé pracovní pozice nejsou náležitě honorované, a tak někteří z nás musí živořit třeba i z vyslovené almužny. A ani ti, kdo vydělávají dost, nemají jistotu, že jim vždy zbydou peníze na všechno, co by tito chtěli a potřebovali mít.

americké mince

Jenže jak jinak než prací se k penězům dostat? Jistě, nějaká ta koruna může kápnout třeba i z různých sociálních dávek, jenže z těch už se tuplem nedá zbohatnout. A proto ti, kdo naléhavě potřebují nějaký ten peníz navíc, obvykle sázejí na půjčky. Díky nimž se dá (sice jen dočasně, ale aspoň že tak) k tolik postrádaným finančním prostředkům přijít.

Ovšem ani zde není nic jisté. I půjčky se sice někdy poskytují, ale někdy také ne. A pokud tak chce člověk uspět aspoň zde, měla by se stát jeho volbou hypotéka bez registru, jež je nejednou tím jediným, na co člověk ve finanční tísni dosáhne.

dům a dolary

U takové nebankovní hypotéky se totiž jak známo musí dát do zástavy nemovitost, aby se nebankovní společnost ujistila, že dostane své finance v pořádku zpět. Ale na druhou stranu právě díky této nutnosti odpadá náročné prověřování žadatelů, kteří tak daleko snáze dosáhnou svého. Jim se půjčí i tehdy, když mají jenom relativně nízké příjmy, když nemají dokonale vypadající registry dlužníků, hrozí jim exekuce a podobně.

A zatímco by někdo takový jinde sotva uspěl, tady mu skutečně půjčí, a to za těch nejvýhodnějších podmínek. Což může kohokoliv třeba i vysloveně zachránit.