Web

Můžete si dovolit svatbu?

Zatímco spousta lidí hájí základ rodiny, mnozí lidé žijí ve vztazích jen tak, aniž by se vzali. Vychovávají děti, budují domácnost, a přesto nosí každý jiné jméno. Proč je tento trend tak populární? A nebo je za tím víc?

Velká svatba = velká finanční zátěž

Někteří lidé se zkrátka neberou z toho důvodu, že si nemohou větší svatbu dovolit. Najdou se samozřejmě i tací, kterým stačí jednoduchý formální obřad na úřadě, jelikož jim nejde ani tolik o svatební den, jako spíš o výhody plynoucí z manželství. Jiní však touží po opravdu velkolepé svatbě, a s ničím menším se zkrátka nesmíří.

svatební brána

Velká svatba s krásnými šaty, výzdobou a hostinou totiž vychází na podobnou cenu, jako nový automobil, a ne každý si ji může dovolit. Někde to zaplatí rodiče, jinde musí lidé šetřit, nebo sehnat půjčku. V bance vám však těžko půjčí tak velký obnos na svatbu, a tak nezbývá, než hledat jinde. Existuje snad nějaké bezúčelová půjčka ve vyšší částce? Ano. Jmenuje se americká nebankovní hypotéka Nebankovni-hypoteky-uvery, a ačkoliv ji lidé využívají především ke konsolidaci a refinancování nevýhodných úvěrů, lze ji použít třeba i na zaplacení svatby.

komínky peněz

Nejistota

Spoustu lidí trápí nejistota, zda s partnerem skutečně vydrží celý život. Proto pak nechtějí riskovat svatbu, a žijí takzvaně na psí knížku, což je ovšem nevhodné v době, kdy si pořídí děti. Pokud si totiž nejsou jistí, zda spolu vydrží, ohrožují zdravý vývoj svých potomků právě kvůli své nejistotě. Neexistuje žádná jistota, že se vztah nezhroutí, a bude fungovat na celý život. Mnoho lidí však odmítá později při rozvodovém řízení řešit majetkové vypořádání, a tak to raději neriskují se slovy, že na svoji lásku žádný papír nepotřebují.

Finanční problémy na jedné straně

Má-li jeden z partnerů finanční problémy, je jasné, že do takového vztahu se druhý nechce oficiálně pouštět, aby neohrozil vlastní finanční situaci. Nejlepším řešením je tedy zbavit se finančních problémů, třeba opět využitím nebankovní hypotéky, a pak hurá, vítej společný živote.