Auto moto

Auto vs autobus

Opravdu si nedokážu představit, že bych neměla auto. Já osobně jsem na autu závislá. Protože mám dvě práce, takže kdybych neměla auto, tak bych ani nevěděla, jak bych dojížděla do obou prací. Já splácím totiž hypotéku a také leasing, takže logické, že tak tě potřebuji mít skvělou práci. Taky si pamatuji ale na ty doby, kdy jsem řidičský průkaz neměla. Řidičský průkaz jsem si udělala až ve dvaceti pěti letech, kdy jsem nastoupila do druhého zaměstnání, protože jsem si chtěla našetřit na řidičský průkaz, a tak mi potom na auto, protože jsem tehdy bydlela na vesnici, kde vůbec nebyla žádná práce. Sice tam byly dvě malé večerky, takové malé obchůdky, kam hledali prodavačku. Jenomže si vezmete. Já jsem měla vystudovanou vysokou školu, takže jsem chtěla pracovat v bankovnictví anebo něčem podobném. Chtěla jsem dělat úředníka.

Autobus moc pravidelně nejezdí.

Takže přeci nebudu pracovat na vesnici v obchodě. Jenomže nejhorší na tom bylo, že když jsem potom chodila do práce v bance, tak mě tam vůbec nejezdily žádné autobusové spoje. Bylo ta katastrofální. Byla jsem zoufalá z toho, že vždycky do práce třeba musím jet o hodinu dříve, jinak bych se tam vůbec nedostala. A přeci o hodinu později jet absolutně nemůžu. Za to by mě taky vyhodili. Takže od té doby jsem si řekla, že jestli mám v pohodě dojíždět do práce, tak si urychleně musím udělat řidičský průkaz.

Auto je pro mě důležité.

Naštěstí za půl roku jsem řidičský průkaz měla a potom jsem si koupila malé ojeté auto. Byla jsem nadšená, že konečně se nemusím spoléhat na autobus, jestli mi pojede anebo ne. A jsem ráda, že mám automobil a jsem paní svého času. Opravdu auto je velice praktické. Pokud máte automobil, tak můžete zajet kdykoliv a kamkoliv kam chcete, kam potřebujete, protože auto je opravdu nenahraditelné. A to hlavně na vesnici nebo když máte malé děti, které se většinou rády vozí.