Služby

Jak na mulčování trávy

Vlastníte louku, travnatý pozemek nebo jste jen zapomněli posekat a nyní je tráva velmi vysoká a nechcete se lopotit se sekáním, sběrem a následným odvozem trávy? Pak je pro Vás ideální pozemek zmulčovat.

Mulčování trávy je metoda sečení trávy, kdy stéblo je téměř rozdrceno na jemnější části, které pak není třeba jakkoli uklízet, samo se rozloží na pozemku. Mulčování trávy můžeme pojmout ze dvou hledisek.

První případ je mulčování vysoké trávy, např. pro místa, která nejsou často navštěvována a musí být, třeba zákonem, jednou či dvakrát ročně posekána. Případem je například louka. K tomuto účelu jsou vhodná velmi výkonná zařízení (např. zavěšená mulčovací sekačka za traktor), jednak má větší výkon i záběr. Na našem trhu ale existují i ruční mulčovací sekačky, např. cepové, které také dokážou trávu úplně rozsekat. Jejich cena je ovšem velmi vysoká.

sekačka na trávu

Pokud takový pozemek vlastníte a nevíte si rady, jak s loukou a následně s trávou naložit, pak zkuste kontaktovat Böhm, s.r.o., kteří se mulčováním trávy profesionálně zabývají. Disponují prvotřídní technikou, která si dokáže poradit se všemi druhy trav i náletových dřevin a jsou schopni za Vámi s technikou dorazit přímo na Váš pozemek po celé České republice. Navrhnou ideální řešení a pomůžou Vám s Vaším problémem.

Druhým případem je mulčování nízké trávy, tedy travnatého pozemku kolem domu. Je důležité, aby mulčovaná tráva nebyla větší než cca 3 cm. Na toto mulčování trávy postačí běžná rotační sekačka s umlčovacím nožem, který je speciálně zvlněn. Tráva v bubnu rotační sekačky zůstane delší dobu, tím je více rozdrcena a poté proudem vzduchu fouknuta zpět na pozemek pod strniště na půdu. Tím také dojde k pohnojení trávníků a udržení jeho vlhkosti.

mulčování trávy

Je velmi důležité, aby výška sečené trávy nepřesahovala 3 cm. Pokud by byla vyšší, mohlo by docházet k ucpávání rotační sekačky, dušení jejího motoru a navíc by vznikaly nevzhledné shluky rozemleté trávy, kterou jsou živnou půdou pro plísně, které postupně zničí krásný trávník.