Cestování

Co je to vivadiag

Asi není nikoho, koho by současná pandemie koronaviru nějakým způsobem nezasáhla. Již dva roky se snažíme udržet počet nakažených, a především mrtvých na nejnižší možné míře. A nezbytnou součástí tohoto procesu je mimo jiné také včasná detekce těch, kteří se nakazili.

K tomu slouží hlavně testování. To se prování dvěma možnými způsoby. Ten přesnější je PCR test, který má také vyšší vypovídací hodnotu. Problém však je, že jej musí provádět kvalifikovaní pracovníci v laboratoři, a může trvat až dva dny, než budou známy výsledky.

Tím druhým je antigenní test. Jeho přesnost je sice poněkud nižší, avšak výsledek je k dispozici během patnácti minut, a navíc je možné, aby si jej člověk prováděl sám doma. Není tedy divu, že se jejich prodej stále zvyšuje, zvláště když jsou k dispozici nejen v lékárnách, ale také v běžných supermarketech.

virus covidu

Je tedy jasné, že se jejich výrobou zabývají nejrůznější firmy. Jejich výrobky se liší nejen cenou, ale také náročností odběru. Některé je totiž možné provádět ze slin, jiné z okraje nosu, a ty nejrozšířenější (a také nejpřesnější) z nosních dutin.

Jedním z těchto výrobců je firma Vivadiag https://www.covidexpert.cz/znacka/vivadiag/. Ta nabízí nejrůznější druhy testů. Jejich výhodou je, že výtěr je nutný pouze z přední části nosu, čímž odpadá nutnost dostat výtěrovou tyčinku až do nosních dutin. Tím se celý proces stává podstatně méně problematický, což ocení zejména děti.

klasický antigenní test

Další výhodou je jejich cena, která je podstatně nižší než u těch, které je běžně možné koupit v obchodech. Zde totiž stojí jeden test okolo 100,- Kč, zatímco u těchto testů se pohybuje mezi 30,- a 35,- Kč za kus. Navíc jsou ve většině případů hrazeny pojišťovnou.

Pokud se tedy z nějakého důvodu chcete sami pravidelně testovat, pak toto je jedna z variant, o které můžete uvažovat. Rozhodně je to jedna z těch výhodnějších možností.