Nakupování

Jak investovat v USA?


Na rozdíl od minulosti už se dnes dá úspěšně podnikat i u nás v Česku. Soukromé podnikání tu není více zakázané (pomineme-li pochopitelně momentální protipandemická omezení) a byznys není žádné neslušné slovo. Jenže skutečnost, že je tu tato možnost, ještě vůbec neznamená, že je tu pro každého radost provozovat svoji živnost. Někomu sice zdejší poměry a možnosti vyhovují, ale někdo také sní o něčem větším. Třeba o takovém podnikání někde v Americe.

americký most

Být podnikatelem či investorem ve Spojených státech, to má docela jiný zvuk. To člověku přidá na reputaci, na tom si dotyčný spíše udělá jméno, jak se říká. Jenže to není jenom tak. Našinec zkrátka nemůže naskládat své bankovky do kufru a odletět s tím, že si v zámoří dejme tomu koupí nějakou firmu nebo tam do něčeho investuje a bude to provozovat. Spojené státy mají své zákony a svá pravidla stejně jako kterákoliv jiná země, a byť ani tam, jak se říká, peníze nesmrdí, je třeba hrát podle jejich pravidel hry.

Kdo by se tak vrhnul do podnikání v USA bezmyšlenkovitě po hlavě, dočkal by se jedině zklamání. To by nemuselo vůbec skončit dobře. Ovšem když se na to dotyčný připraví a když splní vše, co se splnit má, pak je tu nepochybně i taková možnost.

čínská čtvrť

Předně je třeba získat dočasné nebo trvalé pracovní povolení prostřednictvím investice, které může být přistěhovalecké nebo nepřistěhovalecké, je třeba mít na alespoň minimální požadovanou investici a splnit další podmínky, o nichž našinci vesměs nemají ani potuchy. A aby člověk nepochybil, určitě se vyplatí pomoc od odborníků na investice v USA a další s tímto související záležitosti. Protože jenom ten, kdo nechybuje, má naději na úspěch, jenom ten, kdo si nechá pomoci od skutečných profesionálů, může počítat s tím, že ho tam uvítají s otevřenou náručí a nechají ho tam provozovat příslušné aktivity.