Cestování

Je bazénová fólie skutečně dobrý nástroj?

Asi jen málokdo zná lepší pocit, než se v horkém letním dni ponořit do chladné, čisté, svěží vody bazénu. A nezáleží příliš na tom, zda se jedná o náš soukromý bazén, či koupaliště, ať už přírodní či umělé. Je tedy jen pochopitelné, že prakticky každý, kdo má alespoň trochu velký pozemek, na něm nějaký má.

Ovšem, jak každý majitel bazénu ví, udržet vodu v dostatečné čistotě a kvalitě po celou sezónu rozhodně není nic snadného. V podstatě jde o neustálý boj s řasami, sinicemi i napadanými věcmi, jako jsou listí, větve, ale i drobný hmyz či hlodavci.

bazen9

Naštěstí máme hned několik pomocníků, kteří nám mohou s tímto úkolem pomoci. Těmi nejhlavnějšími jsou samozřejmě filtr a klasická síťka. Avšak ačkoliv jsou rozhodně nejužitečnější, nejsou v žádném případě jediní.

Svou oblibu si získává i bazénová fólie. V podstatě se jedná o nejčastěji igelitovou plachtu, která se přetáhne přes bazén. Ta má zabránit tomu, aby do vody napadaly již zmíněné nečistoty. Ovšem k tomu, aby byla skutečně užitečná, je potřeba, aby byla natažena pokaždé, když se nikdo nekoupe.

To však není příliš dobrý nápad. Jistě, zabráníme tomu, aby nám něco spadlo do vody, avšak na druhou stranu je potřeba si uvědomit, jaké následky to může mít, zvlášť v horkém letním dni. Je nutné si uvědomit, jaká atmosféra se pod plachtou vytvoří. Bude tam horké a dusné prostředí s menším množstvím kyslíku, tedy ideální podmínky pro rozvoj řas.

bazen6

Také je dobré uvažovat, zda je natažení fólie vždy bezpečné. Jde především o dobu, kdy bude skutečně velký vítr. Ten ji totiž snadno může strhnout či dokonce protrhnout. A pak by se ukázala jako zbytečná, neboť právě během silného větru nám do vody nalétá nejvíce věcí.

Samozřejmě záleží jen na vás, zda přijmete dostatečná opatření, aby něco takového nemohlo nastat. Avšak důležité je, abyste si vše pořádně rozmysleli. Pak totiž nebudete nakonec litovat.