Nakupování

Je lepší autoškola Praha, nebo ta na malém městě či vesnici?

Snad každý člověk v naší zemi, který dovrší osmnácti let, se dříve či později přihlásí do autoškoly. V naprosté většině případů mu jde o získání řidičského oprávnění skupiny B, tedy pro osobní automobily.

A není divu. Nejenže mít možnost cestovat osobním automobilem značně zvyšuje mobilitu, i na mnoha pracovních pozicích požadují řidičské oprávnění. A to i na těch, kde bychom to nečekali, například v kanceláři. I zde je však potřeba občas někam dojet či něco zařídit.

auto2

Je tedy jasné, že u autoškol nehrozí nedostatek zájemců. I proto jich v každém jen trochu větším městě najdeme hned několik. Samozřejmě jsou soukromé, a za svou službu, tedy za to, že vás naučí řídit, si nechají zaplatit.

Otázkou tedy je, kterou z nich si vybrat. To platí zvláště, pokud bydlíte na okraji našeho hlavního města. Je lepší, aby nás učila Autoškola Praha, nebo se raději přihlásit do té na malém městě? Jaké jsou zde vůbec rozdíly?

V teoretické výuce nenajdeme prakticky žádné. Všichni se musíme naučit stejné dopravní předpisy, ať už se učíme jezdit kdekoliv. Ovšem během jízd poznáme rozdíl. Pokud se totiž učíme řídit na menším městě, je pravděpodobné, že zde bude nízký provoz. Také se budeme spíše pohybovat po okolních vesnicích a vedlejších cestách.

autozarovka2

To může být na jednu stranu pro začátečníka výhodou, neboť nemusí hned řešit složité situace, například na křižovatce. Na druhé straně je fakt, že stav našich vedlejších silnic není zrovna ideální, stejně jako viditelnost v zatáčkách. A že zatáček zde najdeme skutečně mnoho, o tom není pochyb.

Na druhou stranu, pokud se učíme jezdit po Praze, dostaneme skutečně vysokou školu jízdy. Hned od začátku se musíme naučit počítat s tramvajemi, silným provozem, objížďkami i dopravními zácpami, nehledě na ostatní řidiče, kteří se ne vždy chovají přesně podle předpisů.

Nakonec pak záleží na vás, jak se rozhodnete. Mějte však na paměti, že i toto je potřeba uvážit, než si vyberete autoškolu. Může zde totiž jít i o vaše zdraví.