Nezařazené

Někdy to jinak prostě nejde

Pravděpodobně každý z nás se jednou ocitne v situaci, kdy potřebuje větší množství finančních prostředků, než se kterými aktuálně sám disponuje např. na koupi vlastní nemovitosti, koupi auta, chaty, apod. … Někdy postačí dát dohromady rodinné úspory, případně drobné půjčky od přátel či kamarádů, někdy to je ale bohužel málo. Jak tedy takovou situaci vyřešit?
větší úspory.jpg
Na trhu existuje řada bankovních institucí, které svým klientům poskytují půjčky. Aby obyčejný klient takovou půjčku dostal, musí nejdříve projít velmi přísným sítem, kdy musí klient doložit nemálo dokumentů k tomu, aby vám banka v půjčce vyhověla. I oni sami nechtějí podstupovat riziko, že jejich klient bude insolventní a banka tak nebude mít půjčené finanční prostředky včas a k dispozici pro své další klienty.
Někdy ale bývá velmi komplikované vyhovět všem kritériím, která mají banky předem stanovené. Která to jsou? Patří mezi ně například pracovní smlouva, kterou je zajištěn pravidelný příjem finančních prostředků, ze kterých bude hrazena splátka a úroky. Některé banky také zajímá, zda je uzavřena pracovní smlouva na dobu neurčitou. Velkou roli ale zde také hraje to, o jak velký finanční obnos klient žádá. Toto se týká zejména těch opravdu vysokých půjček. Nemalou roli, zde také hraje to, zda má budoucí klient čím ručit, i toto bývá u potenciálních žadatelů kámen úrazu. Pokud žadatel nesplní některé z těchto kritérií, banka pak takovému žadateli v půjčce bohužel nevyhoví.
úspory na domek.jpg
A někdy to jinak prostě nejde a žadatel tak hledá další možnosti, jak získat potřebné množství finančních prostředků. Nekalé možnosti získání peněz například od lichvářů raději zmiňovat ani nebudeme. Existují ale i další možnosti, jak tyto prostředky získat a to prostřednictvím nebankovních společností. Výhodou nebankovních společností je například to, že nepožadují doložení tak velkého množství dokumentů/prohlášení jako bankovní instituce při žádosti o půjčku/hypotéku.