Nezařazené

Státní hrady a zámky

Pokud patříte mezi milovníky hradů a zámků a nenecháte si ujít návštěvu některého ze šlechtických objektů, určitě často využíváte internet, abyste se dozvěděli, jak se na místo dostanete, jaké jsou zde nabízené prohlídky, jaká je otevírací doba, cena vstupného a tak podobně. Možná jste si všimly, že drtivá většina těchto památek má stejnou úpravu webových stránek. Je to proto, že státní hrady a zámky, kterých je na území České republiky většina, spravuje Národní památkový ústav a proto také úprava, rozhraní i design webových stránek jsou jednotné, jednoduché a přehledné, takže se v oblasti výpočetní techniky i méně zdatný návštěvník dobře orientuje.
lavice u cihlové zdi
Pojďme se na webové stránky památek spravovaných Národním památkovým ústavem podívat. Kategorií není mnoho, nabízejí však množství informací, protože každá kategorie má své podkategorie.
· Informace pro návštěvníky– pro turisty je určitě nejdůležitější kategorie Informace pro návštěvníky. Zde najdete informace o vstupném, návštěvnických okruzích, jak se na památku dostanete a podobně.
· O hradu, o zámku– samozřejmě když už vyrazíte na výlet, nemusíte patřit mezi milovníky historie, ale přesto se budete chtít něco o objektu dozvědět. Stručná historie místa se nachází právě zde.
vousáč s notebookem
· Fotogalerie– stojí to místo vůbec za to? Bude to zajímavé? Bude se nám to líbit? Fotografie obvykle mají natěšit potenciálního návštěvníka.
· Tipy na výlet– žádná historická památka není sama sobě ostrovem, ale v jejím okolí se nachází celá řada dalších zajímavých míst, která stojí za to navštívit. O která místa se jedná, se dozvíte právě zde
· Podle potřeb místa– první čtyři zmíněné se nacházejí na všech webových stránkách, další jsou pak podle potřeb místa. Například Svatby, Pracovní příležitosti, Rezervace, On-line vstupenky, Služby, Zajímavosti, Pro školy, Hostinské pokoje.