Cestování

Stěhování, které nebude noční můrou začíná volbou kvalitního obalového materiálu a vhodně vybraným postupem

Při stěhování domácnosti máte několik způsobů, jak se s touto náročnou činností vypořádat:
• Najdete si spolehlivou stěhovací firmu, která vám pošle profesionální balící tým, který se postará o to, aby vše, co chcete přestěhovat, bylo bezpečně zabaleno. Na vás zůstane jen vytřídění věcí, které chcete vyhodit, protože většina lidí má zvláštní potřebu hromadit věci, které nikdy nevyužije, a právě při stěhování přijde ten pravý čas, se jich zbavit.
• Zabalíte si své osobní věci, které nechcete dávat do rukou neznámým lidem a balení ostatních věcí přenecháte balícímu týmu.

bublinková fólie
• Vše si zabalíte po svém, vystačíte si s novinami a krabicemi od banánů a s lepící páskou. Budete doufat, že je to poslední stěhování ve vašem životě. Hodně věcí budete muset ještě v rychlosti upravovat, až dojde na okamžik stěhování a všichni zúčastnění se budou zbytečně zdržovat.
• I přesto, že trváte na vlastním balení, zajdete si s předstihem do stěhovací firmy. Obalový materiál vám doporučí přesně na míru vašim potřebám. Necháte si poradit s balením rizikových věcí, jako je třeba lustr, nebo plazmová televize.
I v tomto případě budete v průběhu celého balení třídit bokem nepotřebné věci, které vyhodíte do kontejnerů a do sběrného dvora.
Balení je nejlépe dělat velice pečlivě, místnost po místnosti. Lepenkové krabice zalepte i ze spodní strany a vždy skládejte několik krabic najednou, aby se využilo ideálně každé místo. Krabici by měl unést jeden člověk, proto při stěhování těžkých věcí, jako jsou knihy, je ukládejte do krabic jen do poloviny https://www.emimino.cz/diskuse/prodej-idealni-poloviny-nemovitosti-259860/ a zbytek vyplňte něčím lehkým. Drobné nerozbitné věci stačí ukládat volně do polystyrénových kuliček, větší věci, které by se mohly poškodit, se balí do bublinkové fólie.
lepící páska
Oblečení se dobře stěhuje v pytlích, květiny se dobře odnesou v plastových přepravkách. Ty větší je potřeba svázat a obalit vlnitou lepenkou, nebo fixační fólií. Všechny skleněné věci je nutné označit jako křehké, všechny krabice se označí informací, z jaké místnosti jsou a co v nich je a pečlivě se zalepí páskou. Skleněné police se musí vytáhnout z nábytku, ty z lednice také. Zabalí se do bublinkové fólie, stejně jako ostatní další křehké věci, například zrcadla, obrazy a lustry.
Nábytek se obalí fixační fólií, která ho ochrání a zároveň zafixuje dvířka a šuplíky. Zvýšenou pozornost věnujte balení elektroniky, použijte bublinkovou fólii, vlnitou lepenku, lepící pásku. Plazmovou televizi nikdy nenaklánějte.