Cestování

Těhotenství není nemoc


Těhotenství není nemoc, slýcháme i od samotných žen, které prožívají těhotenství. Doby, kdy se těhotné dívky a ženy obcházely obloukem a opečovávali, jsou dávno pryč. Dnešní moderní žena, která se těší na příchod děťátka, pokračuje v zažitém způsobu života, jen možná v mírnější formě, zvláště ke konci těhotenství. Takže, ženy a dívky, které byly zvyklé na aktivní pohyb a pravidelně cvičily, budu docházet do fitness centra i nadále.

Pro těhotné ženy jsou vhodná pomalá a protahovací cvičení.

těhotná cvičení

Aerobic, zumbu a kruhové tréninky by si měly odpustit a své ještě nenarozené dítko naopak uchovávat v klidu, protože pocity matky se přenášejí automaticky na dítě. A děťátko by si mělo celých devět měsíců u maminky v bříšku pohovět a ne být natřásáno při zumbě nebo dokonce trpět při kruhovém tréninku.

Ale taková klidná hormonální jóga anebo přizpůsobené pilates či jiné vhodné protahovací cvičení pro těhotné ženy je skvělé. Žena protáhne příjemně všechny své svaly, a přitom se chrání namáhat břišní stěnu, tu naopak by měla opečovávat a poslat před cvičením „vzkaz“ svému miláčkovi schovanému v bříšku – maminka teď bude zlehka cvičit a ty si můžeš zatím v klidu plavat.

gymnastické míče

Každá žena v jiném stavu by měla mít doma k dispozici i gymnastický míč pro těhotné Cvicdom.cz, protože tento balón na cvičení úžasně poslouží k lepšímu zvládání těhotenství a lépe připraví tělo na porod. Balóny si můžete vybírat z několika barevných provedení. Velikost míče vybírejte podle své výšky. Pokud nevíte, jaká velikost fitness míče je pro vás vhodná, nechte si poradit v obchodě.

Při cvičení na míči se v době těhotenství vyvarujte silovým cvikům a velké fyzické námaze. Zapomeňte i na činky. Gymball pro těhotné vám pomůže překonávat komplikace s bolestmi zad, otoky i zácpu, kterými ženy trpí. Lehkým cvičením na balonu zaháníte i stres a vyplavujete tolik žádoucí hormony dobré nálady – endorfiny.