Ženy

Ženy umí odpočívat lépe, než si, vy muži, myslíte

Každý z nás by si měl najít chvilku jen pro sebe a úplně vypnout, ponořit si do hlubin svého nitra a jen odpočívat. Nedělat vůbec nic, prostě jen být. Ano, chápeme, že pro workoholiky je posezení nad šálkem kávy ztrátou času, a že by tu kávu nejraději popíjel v poklusu, aby stihl ještě tohle a tamto. Ženy jsou na tom o něco lépe, i když jsou samozřejmě výjimky na obou stranách, ale je známo, že lépe pracují se svou intuicí a hlavně jí naslouchají. Kde a jak si ženy dovedou oddechnout a nabrat nových sil?

dívka mezi obilím

Prohlížení starých fotek – znáte film „Hodíme se k sobě, miláčku?“? V jedné scéně tam Jana Brejchová sedí na koberci, před sebou kartonovou krabici a kolem ní poházené staré fotky. Trocha nostalgie nezaškodí a může být i inspirativní. Zanese nás do okamžiků, které jsme z mysli možná trochu vytěsnili, ale hlavně jde o to, že jsou to chvíle štěstí, které jsou v naší paměti uspořádány jako korálky na niti.

žena v parku

Nohy na stole a ovocný džus – pro relaxaci je důležitá i vhodná poloha, a to taková, aby se lépe prokrvil mozek a srdce a trochu se odkrvily nohy. Zvednout chodidla výše, než je zadek, opřít si je klidně třeba o konferenční stolek, dělá doslova divy. A žádnou kávu nebo alkohol, ale dejte si raději ovocný džus, nejlépe bez cukru, z odšťavňovače vymačkaných pomerančů, jablka či mrkve.

Manuální práce

Uklízení – nevěřili byste, kolik pohody si některé ženy dovedou užít při uklízení. Uvolní se tím do krve potřebné hormony dobré nálady a zároveň máte dobrý pocit z čistého, přehledného a chaosu zbaveného prostředí kolem sebe. Čím více harmonie, tím více pohody.

Třídění věcí – někdy nás to prostě popadne (a třeba i v pátek hodinu před půlnocí) a máme náladu třídit své věci a zbavit se nepotřebných, které se dají i zpeněžit přes bazary. Opět máte dobrý pocit, zvedne vám to náladu, bude se vám lépe spát a ráno si s probouzením uvědomíte, jak záslužnou činnost máte za sebou.