Cestování

Blíží se léto. Bude takové, jak jsme zvyklí?

Konečně volně dýchat

A to doslova. Povinnost nošení respirátorů ve venkovních prostorách už pomalu začíná být minulostí. Čím tepleji je, tím hůře by se nám v roušce či respirátoru dýchalo. Nehledě na to, že odborníci už delší dobu vědí, že k přenosu koronaviru venku téměř nedochází, obzvláště při dodržení dvoumetrového rozestupu. Díky vakcíně a také „promořenosti“ českého národa, klesají čísla ukazující počet nakažených novým typem koronaviru. Na jednotkách intenzivní péče už také není tolik lidí jako v zimě a na jaře. Doufejme, že tento vývoj bude pokračovat i nadále a my budeme moct prožít klidné léto.

Sociální kontakt

Pokud se mě zeptáte, co mi v době pandemie chybělo asi ze všeho nejvíc, byl to kontakt s rodinou. Minulý rok na jaře jsem omezila kontakt na minimum i kvůli onkologické léčbě mojí babičky. S mojí sestrou a její rodinou jsme se vidět nemohli, protože žije v jiném státě a nebylo možné se navštívit.

plná_ulice

Mysleli jsme si, že už tato situace opakovat nebude, ale bohužel se opakovala a my jsme se víc jak půl roku neviděli. Naštěstí už se blýská na lepší časy. Naplánovali jsme i společnou letní dovolenou a těším se, až si budeme společný čas užívat. Myslím si, že setkávání s rodinou i blízkými lidmi chybí mnoha lidem.

Léto bez obav

V létě s určitými podmínkami budeme moct cestovat nejen po naší vlasti, ale i po zahraničí. Ovšem měli bychom být opatrní, přeci jenom ve světě se šíří mutace, které mohou být odolné vůči očkování, proto by mohla při jejich rozšíření nastat zase nepříznivá pandemická situace. Ale i naše země nabízí spoustu krásných míst, která můžeme objevovat.

kouzlo_na_chatě

Okouzlující příroda, hrady, zámky, historická centra měst a ještě mnohem víc Česko nabízí. Proto mnozí z nás zůstanou právě v Čechách, na vlastní či pronajaté chatě, kde si odpočinou s rodinou a večer si díky výčepnímu zařízení na doma Gastroserver dají pivo se sousedy či přáteli.