Nakupování

Komentáře a kritika na internet patří a to zdarma


Existují zákonné licence, které jsou udělovány všem osobám, které naplní skutkovou podstatu v těchto licencích při použití autorských děl. Existuje hned několik druhů, my si ale řekneme jen o některých z nich – převážně zákonné licence pro parodii, komentář a kritiku.

Jsou to nesmírně důležité licence, díky kterým mohou jiní tvůrci kritizovat, nabourávat, ale i komentovat obsah jiných, aniž by jim v tom bránil zákon nebo sám původní tvůrce. Je to tak ideální cesta pro všechny, kteří mají co říci a chtějí se vyjádřit.

Na internetu koluje spousta lží a spousta dezinformací, častokrát jsou tu i videa naprosto hloupá či úmyslně zavádějící! Každý, kdo se odváží postavit v kyberprostoru někomu mnohem známějšímu a s mnohem větší silou, je více než vítán, aby tak učinil. Volná výměna názorů je jeden ze základních a stěžejních principů internetu dnešní doby a spousta lidí denně svádí boj proto, aby to tak zůstalo.

hand-589488_640 (1)

Pokud tedy máte co říci, nebojte se žádných zákonných sankcí nebo trestů a jděte do toho. Vždy uveďte původního autora, nesnažte se vydávat něco, co není vaše, za svůj obsah a buďte alespoň trochu originální. Ne, že by to někdo detailně kontroloval, ale když už kritizujete, tak se sami snažte o co nejmenší prohřešky.

Dále je důležité, abyste obsah skutečně kritizovali či komentovali – zákon rozlišuje mezi zastíracím jednáním, kdy třeba jen porušujete autorská práva, například streamování seriálu bez komentáře, ale vydáváte to za komentář. Něco takového je naprosto neúnosné a měli byste se tomu vyvarovat! I takové skryté jednání lze velice lehce odhalit a mohou se do vás pustit jiní uživatelé, kteří vás mohou veřejně „vyzvat“ za vaše prohřešky.

social-media-488886_640

Jak se tedy dostat k autorskému obsahu třeba na Youtube, abyste mohli využít zákonných licencí? Stačí využít naší službu Youtube downloader mp4, který dokáže opravdu úžasné věci. Nezapomeňte na to, že obsah si můžete stáhnout také v kterémkoliv jiném formátu tak, abyste jej mohli přehrát na všech vašich zařízeních v té nejvyšší možné kvalitě.