Cestování

Sen o vlastním bydlení: Jak ho proměnit ve skutečnost?

Ceny nemovitostí se neustále navyšují, není tedy v našem zájmu pořídit si vlastní dům, který bude postaven dle našich představ? Výstavby vlastního domu se řada lidí bojí, neboť je zapotřebí nic nepodcenit. Přitom ale vlastní dům znamená i cenné zkušenosti a možnost seberealizace. Vyberte si jeden z projektů rodinných domů vysočina a bydlete konečně ve vlastním.

společné plány

Postavit dům, aby člověk zbytečně moc nepřeplatit, nebývá vždy snadné. Naše velké oči a plány v naší hlavě vytváří magickou kombinaci. To a tamto rozhodně musíme mít, proč zvolit terasu, když můžeme mít terasu i balkon a střešní okna ty nesmí chybět. Takový projekt rodinného domu se může vyšplhat do desítek milionů a bohužel tak finančně náročný projekt si žádá i správné financování. Banky sice v případě hypoték nabízí jistou vstřícnost, ale vždy jen do takové výše, jakou je schopný dlužník splatit. Pokud patříte do střední třídy, je pro vás ideální hypotéka do 5 milionů. I tak si buďte jisti, že jí budete splácet celý produktivní věk a bydlet opravdu ve vlastním budete až ve stáří. Hypotéky v posledních letech zpřísnily své podmínky a počet zamítnutých žádostí se stále zvyšuje.

otevřené dveře

Pokud tedy nekladete příliš na individualismus, je výhodné vsadit na katalogové domy z nabídky některé ze stavebních firem. Projekt je spíše orientační a do jisté míry lze jeho vnitřní uspořádání i výplně otvorů změnit, počítejte však s pevně danými rozměry, které jsou pro každého neměnné. Takové domy jsou ale postaveny velmi rychle a přitom za velmi příznivou cenu. Výběru toho správného budoucího domova předchází schůzka s architektem, který vám představí jednotlivé prvky domu a vypíchne veškeré výhody i nedostatky. Společně s ním dojdete až k finální verzi vašeho domu, který se co nevidět stane domovem. Ať už katalogový nebo individuální dům si určitě zamilujete a prožijete v něm řadu spokojených let.