Nakupování

Dovolená v Česku s držákem kol na tažné zařízení

Když máte držák na kola na tažné zařízení, můžete si naplánovat dovolenou tak, že se vám vyhnou problémy, s nimiž by se mohla rozkolísat vaše hladina chronického stresu.

Jak se vyhnout stresu na dovolené

Vezte kola bezpečně a v poklidu – naložit jízdní kola na nosič na kouli znamená usnadnit si život a cítit se více v bezpečí. Na kola v průběhu jízdy dobře vidíte a máte stále přístup do zavazadlového prostoru. Bicykly se nachází nízko nad povrchem vozovky, takže se tím nezvyšuje těžiště vozu, což by mohlo mít negativní vliv na jízdní vlastnosti. Jednoduchá je i montáž samotného držáku i nasazování kol do jeho drážek, nemusíte je zvedat až nad hlavu, jako u střešních nosičů.

na kole v Alpách

Vyhněte se přelidněným hotelům – pobyt v hotelu raději vyměňte za klidnější rodinný penzion, za stylovou horskou dřevěnici nebo selskou usedlost a odtud plánujte individuální výlety na kolech, podle počasí a vaší fyzické kondice. Nebudou se vás také týkat některá nepříjemná opatření vůči koronaviru, budete pány svého vlastního času, zcela nezávislí na vašem okolí a organizovaném programu někým jiným.

na kole v horách

Zamiřte raději někam do Česka – stěží byste se dopočítali, kdybyste chtěli pojmout všechna krásná místa v naší zemi. Máme obrovskou výhodu v tom, že jsme sevřeni z většiny stran horskými masivy, a že je mohou střídat hluboká údolí, rozsáhlé pahorkatiny i ploché nížiny. Rozmanitost české a moravské krajiny nám dává možnost střídat na cestách to, co nám vyhovuje – jednu chvíli se vám zalíbí pobyt na Lipenské přehradě, vzápětí zatoužíte vyrazit do šumavských hvozdů, pak byste rádi spluli Vltavu a prohlédli si zámek v Českém Krumlově, pak se vám zachce zajet na Vysočinu, do Orlických hor, do Janských Lázní v Krkonoších nebo na Boží Dar v Krušných horách a stále budete mít pocit, že objevujete něco nového, nespoutaného a krásného.