Cestování

Jaký nábytek se hodí do malého bytu a co dělat, když jste na tom s místem opravdu bledě?

Potřebujete vybrat vhodný nábytek do domácnosti a nemáte zrovna moc volného prostoru? S malým prostorem se toho moc dělat nedá, jděte na to chytře.

Jaký nábytek se hodí do malého bytu a co dělat, když jste na tom s místem opravdu bledě?

Když do malého bytu přibudou ještě děti, je to vždycky těžké. Skloubit dokonale prostor tak, aby v domácnosti nic nechybělo, a přitom jste se mohli doma pohnout, je někdy skutečně nadlidský výkon. Všechno ale jde, když víte, jak na to nebo máte dobré nápady. Nic totiž není nemožné a platí to i v případě, že doma je prostoru opravdu pomálu. V dnešní době je to dost častý problém, všichni víme, že ceny nemovitostí stále rostou a tak dnes běžně rodiny bydlí v malých prostorech, kam se musí vejít nejen oni ale i nábytek a úložné prostory. Jak si s tím poradit?

pexels-photo-2988865

Hledejte vhodné řešení

Pokud jste byli až doposud zvyklí kupovat nábytek v obchodech, zkuste udělat změnu. Řešením v malých prostorách totiž představuje nábytek dělaný na míru. Ten se dá skvěle skloubit s prostorem tak, aby vám nějaké to místo navíc ještě zůstalo a i přesto jste měli kam uložit všechny své věci. Je potřeba využít každý kousek prostoru, skříně by například měly sahat nejlépe, až ke stropu a to i v dětských pokojích. Do horních polic můžete totiž klidně ukládat sezónní oblečení nebo věci, které běžně nevyužíváte. Police, skříňky ale i kuchyňskou linku nebo postele si pak můžete nechat zhotovit podle svých prostorových možností.

pexels-photo-6444969

Místo navíc se hodí vždy a všude

Ve všech místnostech se hodí každý ušetřený kousek místa, například pokud zvolíte skříně na míru, můžete ušetřit až desítky centimetrů navíc a přitom nepřijdete ani o kousek úložného prostoru. Stejně tak můžete přemýšlet při volbě postelí nebo kuchyňských polic a skříněk. Oproti běžnému kusovému a sériově vyráběnému nábytku pak v celé domácnosti ušetříte tolik místa, že se vám i v malém bytě bude najednou bydlet komfortně i s celou rodinou.

Nepřizpůsobujte se vy prostoru, ale přizpůsobte si ho naopak sobě. Budete se doma cítit mnohem lépe a nebudete muset řešit problém, kam s přebytečnými věcmi.