Nezařazené

Nejistý chodec v bytě

Uhlídat dítko doma, tak aby se mu nic nestalo, není zrovna jednoduché. Jak zabezpečit domácnost, aby zbytečně nepřišlo k úrazu? Je jasné, že nemůžeme předcházet všemu a dítě chránit úplně před vším, je však dobré ochránit dítě před většími zraněními.
pocit bezpečí
Zabezpečení skříněk a zásuvek
Skříňky a zásuvky jsou plné nebezpečných věcí, ke kterým by se dítě nemělo dostat. Jedná se především o čistící prostředky a chemii, elektroniku, nebo třeba i cenné a důležité papíry. Na zabezpečení skříněk a šuplíků existuje nespočetné množství různých ochranných pomůcek. Některé jsou pouze nalepovací, další jsou na šrouby. Co se týče bezpečnosti, určitě jsou lepší na pevno přidělané šroubovací ochranné zarážky. Lepící zarážky nejsou tak spolehlivé, často se odlepují a hrozí tak, že se dítě do skříňky stejně dostane.
Ochrana rohů
Další nebezpečnou věcí jsou rohy nábytku a to především ty ostré. Náraz na roh nábytku je nejen bolestivý ale také velice nebezpečný. I na rohy nábytku jsou speciální krytky, které se na tyto rohy nalepí. Mají však velkou nevýhodu – děti si s nimi rády hrají a často se jim podaří je z rohu sundat. Nejednodušší je na těch pár prvních týdnů odsunout nebezpečný nábytek (třeba konferenční stolek) bokem, tak aby nezavazel a dítě mohlo bezpečně chodit.
dítě v mikině
Chůze po kluzkém povrchu
Už při lezení je doporučováno mít v bytě aspoň velký kusový koberec. Co když máte doma chodce začátečníka a všude po bytě dlažbu či kluzkou plovoucí podlahu? Nikdo po vás nemůže chtít, abyste po celém bytě dávali nové koberce, ostatně obejdete se i bez nich. Dnešní směry sice co nejvíce propagují chůzi doma na boso, pokud však máte doma kluzké podlahy je lepší pořídit dítku třeba kožené capáčky s nebroušenou kůží místo podrážky. Super jsou i protiskluzové ponožky ale děti jsou často přeborníky v sundávání ponožek.