Auto

Nevýhody automobilu

To, že jezdit vlastním automobilem je mnohem pohodlnější než se mačkat v dopravních prostředcích městské hromadné dopravy, je jasné. V dnešní době má automobil čím dál více lidí a silnice začínají být často dosti přeplněné. Vlastnění a užívání automobilu má ale také řadu nevýhod, které si mnohdy majitelé uvědomují, až poté, co si auto pořídí. Dnes se proto společně podíváme na to, jaké nevýhody automobil může mít.  

České peníze

Cena za cestu 

Cena je určitě dražší, než kdybyste jeli například autobusem, ovšem musíme si také uvědomit, že u auta máme přidané hodnoty jako je například soukromí, pohodlí a tak dále. V dnešní době jde cena paliv nezkrotně nahoru a lze přemýšlet o tom, zda se autem za nějakou dobu vůbec vyplatí jezdit. Každopádně pokud si například porovnáme, kdybychom jeli z Brna do Prahy autem a vypotřebovali na to skoro celou nádrž, vyjde nás to rozhodně dráž, než kdybychom si sehnali zlevněnou jízdenku autobusem. 

 

Neodpočinete si 

Zatím co v autobuse si klidně můžete během cesty zavřít oči a dospat únavu z nedostatku spánku, který má na svědomí včerejší noc, na to bohužel v autě zapomeňte, pokud jste v roli řidiče. Jako řidič musíte neustále dávat pozor na dopravní provoz, tudíž čtení novin či nového článku na internetu nepřipadá v úvahu, budete si muset počkat, dokud v klidu nezastavíte a nedojedete do cíle. 

auto

Náklady týkající se auta 

Náklady, které se týkají automobilu bohužel nekončí pouze u benzínu. Musíte pravidelně doplňovat všechny kapaliny, které automobil požaduje, jako jsou například voda do odstřikovačů či olej do auta. Ovšem ani tímhle vším vaše náklady nekončí. Vždy na jaře a na podzim se musí přezout pneumatiky, podle toho, jaké roční období bude následovat. Pneumatiky také nevydrží donekonečna a občas se musí koupit nové, a to rozhodně není levná záležitost. Dalším nákladem jsou samozřejmě všelijaké opravy, které se auta postupně týkají, jako například výměna žárovky ve světle a tak dále.