Bydlení

Výhody a nevýhody bytu a domu

Každý se ve svém životě rozhoduje, zda bude bydlet v bytě či domě. Dnes sice záleží především na finančních možnostech rodiny, ale pokud byste se měli rozhodnout dle sebe, co by to bylo. Byl by to velký dům se zahradou nebo malý skromný byteček?

Samozřejmě záleží, v jaké lokalitě také hledáte.

 

byt

Byt. Většinou to znamená žít v menším prostoru. Často mají balkón, ze kterého můžete mít výhled třeba do pěkného parku či na historické centrum města. Jeho hlavní výhodou jeho velikosti je především to, že máte rychlejší úklid. Za chvilku je uklizen celý byt. Nevýhodou bytu může být jeho velikost, protože se vám do něj nevejde vše, co byste tam zrovna chtěli mít. Také pozor na hluk. Sousedé vedle vás, nad vámi i pod vámi, to je to, co vám může časem lézt krkem. Pokud zvolíte byt na sídlišti, určitě zde narazíte na obchůdky, dětská hřiště, budete blíž k centru.

Dům. Je opakem bytu. To znamená delší doba úklidu, větší prostory, většinou zahrada. Pozor, se zahradou přibývá ještě hodně práce. Máte ale zase vlastní ovoce a zeleninu, vlastní posezení na terase. Vaše děti si budou moct kde hrát. Lokalita domů může být dál od centra. Do domu si snadněji pořídíte domácího mazlíčka. Pokud toužíte po velkém psovi nebo slepicích, jen stěží si je pořídíte do bytu. Žít v domě také znamená mít to blíž k přírodě.

dům

Co Vás láká více? Dokážete si vydělat na domeček? Pokud ne, tak nezoufejte i v bytě může být krásně. Není nic špatného, pokud v něm zůstanete a budete si přírody užívat třeba u řeky, v parku nebo v lese. S dětmi navštívíte dětské hřiště na sídlišti a na kolo je vezmete na cyklostezku. Na hřišti si najdou nové kamarády a věřte, že děti nebudou litovat ani vám to vyčítat.

Věřím, že obojí se dá zvelebit, aby se vám v něm žilo krásně. Někdy to bude dlouho trvat, někdy to bude skoro hned. Ale ať už zvolíte kteroukoli možnost, určitě nebudete litovat. Stačí vymalovat, složit pěkný nábytek, doladit květinami…