Cestování

Plot je základ domu

Plot je nedílnou součástí každého domu, nebo zahrady a má své opodstatnění. Plot vytyčuje hranici pozemku a zamezuje jakémukoliv vniknutí zvěře, nebo zloděje. Díky plotu se cítíme také více v soukromí a dotváří kompletní vzhled zahrady. Pokud Vám však plot chybí a přemýšlíte o jeho pořízení, tak byste si měli položit pár otázek, co od plotu vyžadujete a jakou částku do něho chcete investovat. V dnešní době jsou na trhu oblíbené betonové ploty, pletivové a také dřevěné ploty.

Plot (4)

Pletivové ploty jsou ideální v mnoha případech a to díky tomu, že jsou finančně méně nákladné a jeho realizace je poměrně rychlá. Plot zamezuje přístupu zvěře a také lidí. Lze ho ošetřit i ostnatým drátem a jeho ošetření během let je minimální. Jedinou vadou je, že je přes plot vidět, to se však dá ošetřit keři za plotem.

Plot dřevěný známe spíše ze starých pohádek, kdy měla každá chaloupka svůj malý plůtek. Dnes se dřevo do plotů využívá spíše jako výplň, či jako sloupky. Nevýhodou je jeho časté ošetřování, na které si člověk musí udělat čas a také vynaložit peníze. Jeho financování je poměrně levné a realizace celkem rychlá. Další kladnou vlastností je povětrnostní bariéra a také mírná hluková bariéra.

Plot (5)

Plot betonový je zaručeně nejlepším a nejhezčím plotem dnešní doby. Mezi jeho kladné vlastnosti patří protihluková a povětrnostní bariéra. Výška plotu může dosahovat až 3 metry a na jeho realizaci nepotřebujete žádné stavební povolení. Plot zajišťuje naprosté soukromí a zamezuje vniknutí zvěře a zloděje. Navíc si můžete vybrat z mnoha dekorů a plotových výplní. Jeho údržba je minimální a plotem lze oplotit malý a velký pozemek.

Pokud teda sháníte kvalitní a hlavně dlouhodobý plot, tak sáhněte po betonu. Jejich výběr dekorů a výplní Vás zaručeně nadchne a vybere si i ten nejkritičtější zákazník. Proto neváhejte a investujte do plotu, který vydrží a vypadá dobře.