Nezařazené

Rozkvetlý žebřiňák na zahradě

Možná se i na vaší zahradě najde nějaký malý trakař, anebo staré kolečko. V tom případě je vytáhněte na trávník a zasaďte do něho květiny. Protože se nejedná pouze o netradiční ozdobu. Květinám se usazení na pojízdném stojanu dozajista bude líbit. Vozítko totiž můžete o letních dnech plných slunce převážet právě podle pohybu slunce přesně tam, kde to vašim květinám bude nejvíce svědčit. Proto je třeba dbát na to, aby kolečka pojízdného květinového stojanu byla funkční a pěkně promazaná. To aby tyto rozkvetlé dopravní prostředky jezdily skoro samy.
starý žebřiňák
Materiály, ze kterých jsou květinová vozidla vyrobena, jsou v podstatě dvojího druhu:
·         Dřevo, ze kterého se vkonstruují vozíky, trakaře, žebřiňáky a mnohé další.
·         Kov, z kterého jsou vyrobeny staré kočárky a různá kolečka.
 Je pouze na nás, jestli je budeme chtít opatřit nějakým nátěrem, anebo je ponecháme v surové, neupravené, a mnohdy i lehce zanedbané podobě. Vytvářet pojízdné vozítko pro květiny můžete z charakteru prostoru zahrady, kde tyto pojízdné „záhonky“ parkují nejčastěji.
žebřiňák s květinami
·         Pokud je poblíž vozíku nějaký moderní sedací nábytek, který má na sobě nátěr, například v barvě teakového dřeva, bude vhodné. Když natřete pojízdný vozík na květiny podobným barevným tónem. Anebo ponechte vozítko v přirozené barevnosti a nechte je klidně stárnout a šedivět. I taková patina stáří na předmětech má svoje kouzlo.
žebřiňák plný bylinek
·         U kovových vozítek je to podobné. Můžeme vozík s květinami opatřit barvou na kov ve stejném barevném odstínu, jaký je v jeho okolí. Aby s ním dobře korespondoval, anebo jej ponecháme omšelé, jak je, i když je třebas oprýskaný. Potom květiny ještě mnohem více vyniknou.
S takovými vozíky je také velice snadné uložit květiny k zazimování. Postačí pouze zajet s nimi například do kůlny, do haly, anebo do jiného chráněného prostoru před chladem. A na jaře je zase vyvezeme ven na sluníčko.