Láska

Láska má mnoho podob

Láska se dá vyjádřit různě. Nemusí to být jen slovy. Slova můžou být často prázdná, kdežto činy mluví víc než dobře. Pro někoho může být z nějakého důvodu nepříjemné říkat “miluju tě”, natož každý druhý den, jak některé ženy očekávají. Problém vyjadřovat city slovy ale mívají i ženy. Není dobré se do toho nutit, jde to poznat a takové vyjádření lásky se tak míjí účinkem – naopak může dojít k hádce. Jsou ale mnohem lepší způsoby, jak dát svému protějšku, nebo komukoliv jinému, najevo, jak vám na něm záleží.

Nachystejte jídlo.
Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Člověk jíst musí, a pokud mu někdo nachystá ke snídani jeho oblíbené lívance s ovocem nebo k obědu lasagne, po kterých se může utlouct, nelze to pochopit jinak, než že na vás tomu druhému záleží.

láska muž žena

Ptejte se.
Není nic horšího, než nezájem další osoby. Ptejte se vašich blízkých, jak se měli v práci nebo ve škole, jaké mají plány na víkend, nebo klidně co by si dali k obědu.

Buďte spolu.
Vypadá to jednoduše, ale není to tak snadné. Je třeba s vašimi blízkými trávit společný čas. To je to nejcennější, co máme a dáváme tak lidem najevo, že si jich vážíme a máme je rádi. Společně strávený čas nám totiž nikdo nevezme.

Věřte si.
Pošramocená důvěra je zabiják jakéhokoliv vztahu. Proto se vždycky snažte, aby vám vaši blízcí mohli věřit a věřte vy jim.

Nevyhledávejte konflikty.
Hádavé lidi nemá nikdo rád, obzvlášť ne muži. Asi žádný by si dobrovolně nevybral partnerku, která bude čekat na sebemenší příležitost k vyvolání hádky. Popřemýšlejte, co jsou bezvýznamné blbosti, nad kterými je lepší mávnout rukou, a co jsou skutečné problémy k řešení.

pár u vody

Usmiřte se.
Pohádali jste se, a nikdy to nejste vy, kdo se jde omluvit první? Začněte s tím, dáte najevo, že uznáváte svou chybu, a že vám na tom druhém záleží.

Partnerský život, ani soužití v rodině nebývá jednoduché. Je ale vždycky potřeba najít rovnováhu. Snažit se o ni musí všichni, nikdy ne jen jedna strana. Pak je veškerá snaha zbytečná. Vyjadřujte partnerce, partnerovi, dětem, rodičům, každému koho máte rádi, že je máte rádi. A nemusíte to říkat, chovejte se tak.