Auto

Ušetřete za provoz auta

Pohonné hmoty

Vlastnit auto znamená jistou finanční zátěž, protože musíme platit palivo, servis, pojištění, STK. A další výdaje. Proto se podíváme na to, jak na nich ušetřit, ale udržovat vůz v stále dobrém stavu. Také záleží na tom, jaké auto máme, protože pochopitelně bude levnější živit rodinný vůz s rozumným motorem než sportovní vůz s osmiválcem pod kapotou. Nejdříve začneme u pohonných hmot, protože jejich cena dost stoupla, takže to není zanedbatelný výdaj.

osobní automobil

Rady, jak ušetřit nejsou žádným tajemstvím, ale opravdu se je vyplatit dodržovat. Základem je plynulá jízda, abychom spotřebované palivo využili co nejefektivněji, takže věnujte pozornost správnému řazení, otáčkám a dojížděním. Pomáhá však i záležitostí jako nevozit zbytečnosti, mít správně nahuštěné pneumatiky a vyhnout se prvkům jako střešní nosiče, které narušují aerodynamiku. Moderní vozy ukazují dlouhodobou i aktuální spotřebu, kdy můžeme sledovat, jak na tom reálně jsme.

Servis

Tato část je při vlastnění vozu dost důležitá, protože nám zajišťuje jeho správné fungování. Rozhodně bychom neměli šetřit tím způsobem, že budeme ošizovat pravidelný servis, protože to v budoucnu může mít závažné následky a nějaká ta ušetřené koruna se promění ve velký účet za opravu. Jestliže je vůz po záruce, tak nemusíme jezdit do autorizovaného servisu, ale do obyčejného. Zde nám můžou danou činnost provést správně a levněji, akorát je opravdu potřeba dávat pozor na to, komu svůj vůz svěříte.

řízení auta

U poctivých mechaniků, kteří vše dělají rozumně a nechtějí Vás obrat o peníze se bude mít auto i my dobře. Právě díky pravidelnému servisu se dá předejít drahým závadám. Některé úkony můžeme provádět doma a ušetřit za prací, ale pozor na správné provedení. Náhradní díly se dají sehnat u některého prodejce levněji než u jiného. Dívejte se však na kvalitu, abyste daný díl nemuseli po krátké době měnit znovu.