Nezařazené

Provoňte si domácnost!

Příjemné bydlení je základem spokojeného života. Svůj domov můžete vylepšovat podle svého stylu moderním nábytkem, perfektním úklidem, či květinou na stole. Květina ale většinou nezvládne provonět celý byt a rychle vadne. Řešení? Esenciální oleje, které můžete mít vždy po ruce!

oleje

Jaké jsou možnosti použití? 
 ● Aromalampa – Pokud si chcete krásně provonět bydlení, není nic snadnějšího, než nakapat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje do aromalampy a pak už si jen užívat její účinky.  Je možné využít také speciální difuzéry, které vytváří jemnou mlhu bez zahřívání, tedy bez zbytečného ničení účinných látek.
● Koupele – Přidejte pár kapek do koupele a užijte si relaxační rituál u Vás doma. 
● Masáž – Smíchejte pár kapek s masážním olejem a vmasírujte do pokožky. 

 Jaké esenciální oleje využít?
Desítky druhů esenciálních vonných olejů můžete sehnat na internetu, ve zdravých výživách, nebo v květinářství. Vždy si ale ověřte, zda se jedná o 100% přírodní produkt, což Vám zajistí očekávané účinky. Také buďte opatrní s aplikací na kůži a vždy si zjistěte, zda je daný olej vhodný k aplikaci na kůži, nebo je potřeba jej naředit rostlinným olejem. Esenciální oleje jsou velmi koncentrované a při nesprávném použití můžou způsobit alergickou reakci. 

 Vyzkoušejte například tyto oblíbené vůně:
● Máta – Tato osvěžující vůně patří mezi nejoblíbenější. Povzbudí při únavě a pomůže při bolestech hlavy či nevolnosti. 
● Citron – Sáhněte po něm, když potřebujete po dlouhém dni povzbudit, pokud potřebujete zvýšit koncentraci, nebo jen zlepšit náladu. 

levandule

● Levandule – Levandule byla již ve Starém Římě využívaná do vonných koupelí. Můžeme ji znát jako prostředek k odpuzování molů či jako náplň do vonných polštářků. Tuto esenci využijeme při bolestech hlavy, při napětí a nespavosti. 
● Borovice – Toužíte trávit více času v přírodě? Pak je borovicový esenciální olej právě pro Vás, protože Vám vytvoří vůni lesa přímo v obýváku. Také pomůže s relaxací a uvolněním. 

Tip: S vůní můžete začít již při úklidu a nakapat trochu esenciálního oleje například do vody, se kterou myjete podlahu. Krásně se k tomu hodí například osvěžující citrusové vůně!