Ženy

Sportovkyně roku

Přestože loňský rok sportu příliš nepřál, vzhledem k opatřením, které pozastavily celý svět, do prvního kola ankety Sportovec roku se zapojil vysoký počet hlasujících. Celkem 224 členů Klubu sportovních novinářů, které čekala těžká volba. Vybrat mezi našimi sportovci deset těch opravdu nejlepších. A na galavečeru jim předat ocenění. Zároveň je udělen titul nejlepšího sportovního kolektivu. A tu se poprvé na předním nominovaném místě, vedle týmů českých fotbalistů a basketbalistů, objevila kvalifikovaná ženská reprezentace.

Ženský trénink

První nominovanou na titul Sportovce roku je tenisová šampionka Barbora Krejčíková. Ocenění je navrženo hned ve dvou disciplínách. Dařilo se jí nejen v samostatné hře, ale rovněž se svou spoluhráčkou Kateřinou Siniakovou zazářily ve čtyřhře. Tenistky spolu vyhrály nejen olympijské zlato, ale i Turnaj mistryň a pařížský grandslam. Další sportovkyní, která v loňském roce sklízela úspěchy, je Markéta Davidová. Vyhrála vytrvalostní závod Světového poháru a získala Křišťálový glóbus pro nejlepší biatlonistku. Čtvrtou úspěšnou sportovkyní je Ester Ledecká. Naše nejlepší lyžařka a snowboardistka. Svoji bezchybnou jízdu předvedla na lyžařském MS v super-G  a ve sjezdu. Ester Ledecká se stala Sportovkyní roku už v roce 2018. Všechny tyto ženy zasvětily svůj život sportu. A nesmírnou pílí a pracovitostí se dostaly mezi nejlepší sportovce světa. Přestože byla tato aktivita v minulosti výsadou mužů.

Radost z pohybu

A letos poprvé i u nás v republice, na ocenění Sportovce roku – nejlepšího sportovního kolektivu, navržena Česká ženská hokejová reprezentace. Výběr nejlepších hráček ledního hokeje. Který se už od roku 1999 zúčastňuje Mistrovství světa žen. A v roce 2015 dokonce na něm naše reprezentace dosáhla šestého místa. Ženský hokej se stává oblíbeným sportem. Který úspěšně konkuruje tomu mužskému. Kolektivní sporty totiž přinášejí hráčům nejen dobrý pocit z pohybu. Ale rovněž společenství stejně naladěných lidí je přínosný. Přátelské prostředí během tréninků, společné oslavy vyhraných zápasů i smutek nad těmi prohranými, vytváří pouta na celý život. A proto se tolik žen zapojuje do těchto aktivit, ve kterých nacházejí životní náplň a kamarádství. Ať už při hokeji, fotbalu či basketbalu. Čím dříve je s tréninky započato, tím dříve se dostaví první úspěchy. Proto neotálejte a přihlaste se do nejbližšího sportovního oddílu.