Bydlení

Útulné bydlení

Útulné bydlení

Ať již žijeme v malém bytě ve městě nebo ve velkém domě na venkově, je důležité si zařídit své bydlení tak, abychom se zde cítili příjemně. K největšímu pohodlí v bytě pomáhají přírodní materiály. Nejlepší volbou je dřevěný nábytek. Světlé dřevo opticky zvětší malé pokoje, tmavé dřevo zase pomůže k optickému zmenšení velkých místností. 

Moderni byt

Malé koberečky z přírodních materiálů zahřejí naše podlahy a pomohou zútulnit naše bydlení. Vybílíme-li zdi svých místností jemnými světlými barvami, rozjasníme tím naše bydlení. Pro větší pohodlí a pocit tepla můžeme rozmístit na sedačky, křesla a postele malé polštářky, přehozy z přírodních materiálů nebo plyšová zvířátka. Protože pocházíme z přírody, měli bychom se obklopovat přírodou i ve svém bytě. Květiny v bytě jsou vhodné nejen jako estetický doplněk. Květiny nám také pročisťují vzduch. Zelená barva nám pomáhá ke zvýšení optimismu a dobré náladě. Naopak velké množství červené barvy může vyvolávat v lidech agresivitu. Světle růžová nebo nebesky modrá barva vzbuzují pocit klidu. Pro příjemné a kvalitní spaní je dobré používat bavlněné povlečení s jemnými vzory, kvalitní polštáře a matrace z přírodních materiálů. 

Obyvaci stena

Do bytu by měl stále proudit čerstvý vzduch a sluneční světlo. Provonět si své bydlení můžeme díky různým druhům svíček. Zapálením klasických svíček provoníme svůj byt voskem nebo si můžeme zapálit vonné svíčky podle oblíbeného druhu vůně. K aromatickým lampičkám je nabízeno velké množství vonných olejíčků. Možnosti jsou velké, od vůně vanilky, levandule až po vůni lesa. Vzduch v bytě pročistí a zpříjemní i solné svíčky. Poličky vyzdobené figurkami od přátel, knihovny plné knih a zdi vyzdobené plakáty a obrázky, to všechno patří k útulnému domovu. Nezáleží na velikosti našeho bydlení, ale na tom, jak si ho zútulníme a s kým svůj pobyt v něm travíme.